Návšteva politológa Martina Klusa

v Bardejove

Na pozvanie Slovenskej spoločnosti pre regionálnu politiku SAV a  pobočky Ústredia slovenskej kresťanskej inteligencie v Bardejove v dňoch 8. - 9. decembra 2013 zavítal do Bardejova známy slovenský politológ a prorektor Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave Doc. PhDr. Martin Klus, PhD., MBA.

V nedeľu 8. decembra 2013 so začiatkom o 16:00  hod. sa v priestoroch Poľsko-slovenského domu sa uskutočnila diskusia Martina Klusa s občanmi mesta na tému Je politika panským huncútstvom alebo službou občanovi? Hovorilo sa o mnohých záležitostiach nášho spoločenského a politického života. Vo vyše dvojhodinovej veľmi aktívnej a otvorenej diskusii doc. Klus zaujímavo odpovedal na všetky otázky.

V pondelok 9.12.2013 pán prorektor najskôr navštívil Súkromné gymnázium v Bardejove, kde uskutočnila beseda so študentmi tejto školy a následne jeho kroky smerovali do Bardejovskej Novej Vsi, kde si za účasti riaditeľa hospicu Mgr. Ing. Jozefa Krajčiho pozrel prvý slovenský hospic.

Politológ Martin Klus viackrát zdôraznil, že demokracia je nielen vláda ľudu a prostredníctvom ľudu, ale aj pre ľud, na čo sa pri správe vecí verejných často zabúda.

                                     PhDr. PaedDr. Ján Maník, PhD.

 

 

 

 

 

© 2009 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode